اطلاعات عمومی

10 شرکت برتر تجهیزات پزشکی جهان در سال 2022

 

بازار تجهیزات پزشکی در سال 2022 با نیازهای پیچیده بیماران همراه بود و با توجه به همه گیری کووید-19 که شرکت ها را تشویق به توسعه و ایجاد راه حل های نوآورانه جدید کرد، به رشد خیره کننده ای ادامه داد. در سال 2022، بازار جهانی تجهیزات پزشکی به ارزشی نزدیک به 456.9 میلیارد دلار رسید و احتمالاً تا سال 2025 به رقم چشمگیر 612.7 میلیارد دلار خواهد رسید. این رشد با ترکیبی از عوامل مانند افزایش تعداد مراقبت‌های بهداشتی، افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی، پیشرفت‌های فن‌آوری، و پیری جمعیت تقویت می‌شود.
در زیر، شرکت‌های پیشرو دستگاه‌های پزشکی را بر اساس درآمد در سال 2022 رتبه‌بندی کرده‌ایم و فقط به نتایج بخش تجهیزات پزشکی آنها نگاه می‌کنیم. این لیست 10 شرکت برتر تجهیزات پزشکی جهان را نشان می دهد:

 

10. STRYKER

متخصصان فناوری پزشکی چندملیتی آمریکایی، Stryker، رتبه دهم را به خود اختصاص دادند. Stryker با 43000 کارمند در سراسر جهان، بر ایجاد راه حل های نوآورانه در ارتوپدی، راه حل های پزشکی و جراحی، فناوری عصبی و مراقبت از ستون فقرات تمرکز دارد که به بهبود شرایط بیماران و نتایج بیمارستان کمک می کند.
استرایکر 40 سال متوالی رشد را تجربه کرده بود، اما با کاهش رویه‌های پزشکی به دلیل همه‌گیری کووید-19، فروش این شرکت در سال 2021 به میزان 3.6 درصد کاهش یافت. در اواخر سال 2021، استرایکر گروه پزشکی رایت را خریداری کرد، یک شرکت تجهیزات پزشکی متمرکز بر اندام ها. این اکتساب، موقعیت رشد شرکت را در بسیار افزایش داده و فرصت‌های قابل توجهی برای پیشرفت نوآوری و دستیابی به بیماران بیشتر فراهم کرده است.

9. CARDINAL HEALTH

با بیش از 100 سال تجربه و 50000 کارمند، Cardinal Health به طور گسترده برای ارائه داروها شناخته می شود. محصولات و خدمات پزشکی که به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کمک می کند. در سال مالی 2021، بخش پزشکی Cardinal Health به دلیل تأثیر مثبت فروش PPE و فروش با حجم بالاتر برای تجارت آزمایشگاهی در نتیجه تقاضا از همه‌گیری کووید-19، 8 درصد رشد کرد. با نگاهی به آینده، این شرکت انتظار دارد در سال 2022 شاهد رشد ثابتی باشد.
با فرض بازگشت روش های انتخابی به سطح قبل از کووید. خارج از Covid-19، این شرکت اخیراً اعلام کرد که فروش کسب و کار Cordis خود را تکمیل کرده است و با حرکت رو به جلو، شرکت همچنان متعهد به تمرکز بر روی نمونه کارهای متمرکز خود و سرمایه گذاری در پیشرفت های فناوری برای بهبود نتایج بیماران است.

 

8. زیمنس
زیمنس Healthineers همچنان در رتبه هشتم لیست برترین شرکت های تجهیزات پزشکی قرار دارد. زیمنس هلث‌اینرز که دفتر مرکزی آن در آلمان قرار دارد، شاخه فناوری پزشکی مجموعه اتوماسیون و برق زیمنس است. درآمد این شرکت اندکی کاهش یافته و فروش آن با کاهش 3 درصدی به 17.0 میلیارد دلار رسیده است.
این شرکت با تحول دیجیتال خود به پیشرفت خود ادامه می دهد و متعهد به حمایت از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی با توانمندسازی آنها به سمت گسترش پزشکی دقیق، تحول در ارائه مراقبت و بهبود تجربه بیمار است.

 

7. BECTON DICKINSON & COMPANY

این شرکت معمولاً به عنوان BD شناخته می شود. Beckton Dickinson & Company یک شرکت فناوری پزشکی چندملیتی آمریکایی است که دستگاه‌های پزشکی، سیستم‌های ابزار و معرف‌ها را تولید و به فروش می‌رساند. درآمد BD با فروش 17.1 میلیارد دلار اندکی کاهش یافت (-1%). این در نتیجه تأثیرات منفی ناشی از همه گیری کووید-19 بود که خدمات مراقبت های بهداشتی به طور قابل توجهی مختل شده بود. اما به لطف موفقیت قابل توجه علوم زیستی BD با بخش راه حل های تشخیصی یکپارچه که در حال توسعه آزمایش های نوآورانه Covid-19 بود، کسب و کار آنها به روال رشد معمول خود بازگشت.

 

6. GE HEALTHCARE

یکی از مهمترین شرکت های فناوری پزشکی و علوم زیستی جهانی، GE Healthcare است. GE Healthcare با مجموعه گسترده ای از محصولات از جمله تصویربرداری، سونوگرافی، نرم افزار و راه حل های مراقبتی به طور گسترده ای شناخته شده است.
5. مراقبت های پزشکی فرسنیوس
شرکت بین المللی مراقبت های بهداشتی آلمانی Fresenius در فهرست برترین شرکت های تجهیزات پزشکی جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است. با بیش از 300000 کارمند در بیش از 100 کشور،Fresenius Medical Care بزرگترین ارائه دهنده خدمات و محصولات در جهان برای مبتلایان به بیماری های کلیوی است. در سال 2022، فروش مراقبت های پزشکی Fresenius با 2 درصد افزایش به 21.0 میلیارد دلار (17.9 میلیارد یورو) رسید. علیرغم چالش‌های کرونا، Fresenius Medical Care توانست درمان‌های دیالیز بیشتری را در خانه برای بیماران فراهم کند. در سال 2021، این شرکت استراتژی 2025 خود را ارائه کرد و محصولات و خدمات بهداشتی خود را در هسته اصلی با برنامه ای برای تمرکز بر سه حوزه کلیدی نگه داشت: مراقبت پیوسته کلیوی، راه حل های مراقبت های ویژه و دارایی های مکمل.

 

4. فیلیپس

فیلیپس با بیش از صد سال فعالیت، یک شرکت فناوری متنوع است. بخش تجهیزات پزشکی فیلیپس 42 درصد از درآمد جهانی آنها را تشکیل می دهد و از سه حوزه کلیدی تشکیل شده است: تشخیص و درمان، مراقبت های متصل و سلامت شخصی. در سال 2022، محصولات بهداشتی و راه حل های فیلیپس رشد سالانه 6 درصدی را به همراه داشت و فروش آن به 22.6 میلیارد دلار (19.1 میلیارد یورو) رسید.

 

3. ABBOTT

شرکت چندملیتی آمریکایی Abbott امسال جایگاه خود را در بین 3 شرکت برتر تجهیزات پزشکی تضمین می کند. Abbott که بیش از 130 سال پیش تأسیس شد، مقر آن در ایلینویز است و تجهیزات پزشکی و راه حل های مراقبت های بهداشتی را به بیش از 160 کشور ارائه می دهد. این شرکت با 107 هزار کارمند در سراسر جهان به دلیل ایجاد محصولات پیشرفته در تشخیص، دستگاه های پزشکی، تغذیه و دارو های ژنریک مارک شناخته شده ای است. بخش‌های دستگاه‌های پزشکی و تشخیصی Abbott رشد خوبی داشتند و 13 درصد نسبت به سال قبل رشد کردند. ابوت نقش مهمی در مقابله با مراحل اولیه کووید داشت.

 

2. JOHNSON & JOHNSON

پس از سال سخت 2020، جانسون و جانسون دوباره در سال 2021 رتبه دوم را به خود اختصاص داد و این روند را همچنان ادامه میدهد. بخش تجهیزات پزشکی J&J شامل طیف گسترده ای از محصولات مورد استفاده در زمینه های ارتوپدی، جراحی و سلامت چشم است.

 

1. مدترونیک

مدترونیک بار دیگر در صدر فهرست بزرگترین شرکت های تجهیزات پزشکی در جهان قرار دارد. Medtronic با بیش از 90 هزار نیروی کار در 150 کشور جهان در خط مقدم فناوری پزشکی قرار دارد. اگرچه در سال 2021، فروش مدترونیک 4 درصد کاهش یافت. اما با ادامه نوآوری درمانی، مدترونیک با عرضه‌ محصولات پیشرفته همچنان قوی ترین است. با نگاه به آینده، این شرکت همچنان بر سرمایه‌گذاری در نوآوری متمرکز است. آنها همچنین با مجموعه ای از خریدها از جمله Digital Surgery، Medicrea و Companion Medical، توانستند به رشد بیشتر و پایدار خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *